Dnes je úterý 21.08.2018  |  
domů  |   tisk  |   mapa webu  |   napište nám
Informace o projektu

Vítáme Vás na stránce, určené k prezentaci nově budované obytné čtvrti v Březí u Mikulova.

Obec Březí se nachází v blízkosti Mušovských jezer, Pálavských vrchů. Nedaleko je Mikulov, město s důležitými úřady, nákupními středisky, školami a kulturním a společenským zázemím. Vzdálenost obce od Brna je přibližně čtyřicet kilometrů. Lokalita určená k nové výstavbě se nachází v klidném prostředí, se širokými možnostmi využití volného času.

Navrhovaná obytná čtvrť se nachází v jižní částí obce, nedaleko hranic s Rakouskem. Klidná lokalita je snadno dostupná z centra obce, kde je k dispozici obchod, pošta, restaurace, škola a obecní úřad. Obec Březí je velmi dobře napojená na hlavní silniční tah Brno - Mikulov. Jízda do Brna trvá zhruba 30 minut, do Mikulova 15 minut. Dostupné je také vlakové a autobusové spojení, jak s většími městy, tak s okolními vesnicemi. V těsné blízkosti se nachází Mušovská jezera, či Pálavské vrchy. Pohraničím prochází cyklistická trasa. Jak již bylo zmíněno výše, obec zajišťuje provozování školy, samozřejmě také školky.

Rozvojová lokalita se nachází v rovinnatém terénu. Stavební přípravné práce jsou rozděleny do dvou etap. První etapa budování inženýrských sítí bude hotova v polovině příštího roku. Otevření lokality pro výstavbu rodinných domů se počítá ve druhé polovině roku 2012.

Bližší informace o projektu, plánované výsadbě (unikátní projekt zazelenění, jenž nemá při podobných akcích obdoby), klidových zónách, inženýrských sítích, získáte na obecním úřadě v Březí. Kontaktní osoba je pan Jozef Pavlík, starosta obce.