RC sport Březí

K budování modelářské dráhy v Březí za hřištěm v prostoru kde byl před válkou rybník, který se po válce postupně zavážel sutinou došlo v dubnu roku 2003. První závod se zde jel již v srpnu téhož roku. V roce 2005 byl v Březí založen modelářský klub se zaměřením na takzvaná velká měřítka, což jsou modely buggyn v měřítku 1:5. Tyto modely mají na délku kolem 80 cm a na šířku max. předepsaných 48 cm a pohánějí je benzínové spalovací motory o objemu 26 ccm o výkonu 3-6 koňských sil. Zakládající členové klubu byli Jan Žďárský, Petr a Vašek Fišerovi a Martin Láska.

Dráha v Březí časem získala na popularitě a tak se do naše klubu začali hlásit úspěšní jezdci ze všech koutů naší Republiky. V současnostii má náš klub 20 členů, mezi nimi i zástupce ze Slovenska a Rakouska. V roce 2008 získal pro náš klub první titul Mistra České Republiky tehdy šestnácti letý Petr Hartman z Kunovic, ten navíc překvapivě vyhrál i mezinárodní závod Grand Prix EFRA v Mariánských Lázních a jako člen našeho klubu a reprezentant České Republiky se umístil v první desítce na prestižních závodech ve Španělsku a Holandsku.

V roce 2011 získal pro nás druhý titul patnáctiletý Marek Schiller ze Svitav, ten vybojoval roce 2010 v Rakousku titul juniorského Mistra Evropy .

Počasí
krizport moje odpadky czechpoint

Telefon: +420 539 029 370 | email: obec@breziumikulova.cz
oficiální stránky obce Březí

Copyright © 2019 Obec BŘEZÍ, Všechna práva vyhrazena